STARWARS

,,Az Erő egyre sötétebb Anakin! És ez mindannyiunkra hat! Vigyázz az érzéseiddel!"
Főoldal
Poszterek
Jedi Knight : Jedi Academy
Anakin Vs. Obi-wan
Más starwars honlapok
LUkE SKYWALKER
OBI-WAN KENOBI
ANAKIN SKYWALKER
MACE WINDU
YODA MESTER
Sith-ek
Képek
Képek2

BELÉPÉS
Azonosító:

Jelszó:

Elfelejtett jelszó
Regisztráció

Dooku gróf

A Képen Vörös Kardos.

A gróf -- egy komplikált ember

Dooku mester, az idealista

Dooku gróf a Serreno bolygóról származik, vagyonos családból. Igazi arisztokrata, kifinomult ízlésű úriember, nagy műértő, a régiségek szenvedélyes gyűjtője.

Dooku grófA gróf, egykor a leghatalmasabb Jedi mesterek egyikeként nagy tiszteletnek örvendett a Jedi renden belül és szerte a galaxisban. Ahogy minden más Jedi, életét annak szentelte, hogy a Köztársaságot védelmezze, lakóinak nyugalmát, békéjét és jólétét szolgálja, és erre nevelte tanítványait is. Sok más Jedivel együtt Dookut is Yoda mester tanította az Erő használatára, ám a gróf már fiatalon kiemelkedett a többi tanítvány sorából. Viszonylag későn, két évesen kezdte a tanulást, de hatalmas tehetségéhez páratlan szorgalom és tudásvágy párosult. Dooku sosem elégedett meg az általa birtokolt tudással, sosem hagyta abba képességei fejlesztését, és kivételes módon elmélyedt az Erő megismerésében.

Akik azelőtt ismerték, tudják, hogy Jediként nem csak az Erővel, hanem a fénykarddal is bámulatos módon bánt. A régi Jedi lovagoknak nagy háborúkban volt részük, és páratlan tökélyre vitték a fénykardforgatás tudományát. Dooku azon kevesek egyike, akik őrzik ezt az ősi tudást, akik ismerik az egykori Jedi mesterek legendás harci technikáját.

Képességei ellenére azonban sosem igyekezett a Jedi Tanács tagjává válni, e nélkül is kellő tiszteletet vívott ki magának hatalmas tudásával. Ugyanakkor a többi mester mindig tudta róla, hogy egész életében idealista volt, szabályok helyett eszméknek élt. Mindenek előtt a Köztársaság eszméjének.

Ám idővel a dolgok megváltoztak. Az idealisták kora -- ami talán éppen a Köztársaság alapításával kezdődött -- mára letűnt. A Köztársaság már régen nem az, ami egykor volt. Egyszeriben minden területen válság mutatkozott; valami megfertőzte először a közt, aztán az egyént, de az is lehet, hogy fordítva.

Dooku az elsők között döbbent rá, hogy a Köztársaság, amelynek védelmezője, nem az a Köztársaság, amelyet egykor létrehoztak a népek milliói, hogy szimbiózisban éljenek a galaxisban. Mára a gazdasági érdekcsoportok (kereskedelmi szervezetek, bankok és intergalaktikus nagyvállalatok) kezükben tarják a Szenátust, és Dooku úgy érezte, hogy a Jedi lovagok is egy korrupt és romlott rendszer kiszolgálóivá lettek. A válság mélypontját a tíz évvel ezelőtti nabooi konfliktus jelentette, amelynek során a Kereskedelmi Szövetség -- arcátlanul áthágva a galaktikus törvényeket -- megszállta a Naboo bolygót. A Köztársaság tehetetlen volt, az államapparátus -- élén a lefizetett szenátorokkal -- képtelennek bizonyult a helyzet kezelésére. Ám ami a legfájóbb, s a legnagyobb csalódást jelentette a gróf számára; a Jedi lovagok sem tehettek semmit, a politika alárendeltjeiként kénytelenek voltak tétlenül szemlélni a válságot. Az incidens végül Valorum főkancellár székébe került, akit Naboo kevéssé ismert szenátora, Palpatine váltott fel. Sokan bíztak abban, hogy az új főkancellár majd helyreállítja a rendet, ám Dooku ekkorra már elvesztette a hitét, hogy a Köztársaság valaha is visszaszerezheti régi fényét. Az eszmék, amikért harcolt már nem a Köztársaság mellé, hanem azzal szembe állították. A nabooi incidenssel betelt a pohár. Úgy döntött, nem kíván tovább szolgálni egy olyan rendszert, amely már semmit nem képvisel abból, amit egykor. Úgy döntött, kilép a Jedi rendből.

Dooku, a politikus -- védelmezőből ellenség

Dooku távozása mindenkit megdöbbentett. Kilépése óriási veszteséget jelentett a Jedik számára. A feljegyzések szerint a történelem folyamán mindössze 20 Jedi lovag fordított hátat a rendnek, akiket az "elveszett húszként" emlegetnek, ha nagy ritkán szóba kerül ez a történet. Ám szándékosan keveset emlegetik Dooku mester távozását, ami még 10 év elteltével is fájdalmas sebet jelent. Hogy miért éppen ő jutott erre az elhatározásra, és milyen indítékkal, arról csak találgatnak. Egyesek azt állítják: mindenki másnál fájdalmasabban érintette őt mindaz, ami Naboon történt, és ez végső lökést adott számára a távozáshoz.

A szomorú döntés után a gróf évekre eltűnt, és senki nem hallott róla még szülőbolygóján sem. Kilenc hosszú esztendő telt el, mikor először hallani lehetett róla, és felbukkanásával mindenkit meglepett: politikai pályára lépett. Dooku a Köztársaságból való kiábrándulás után láthatóan új célt talált. Megalapította a Független Rendszerek Konföderációját, amely nem titkoltan a sokak szerint már életképtelen Köztársaság felbomlasztását tűzte zászlajára.

Karizmatikus személyiségének köszönhetően hamar követőkre talált olyan emberek közt, akik Valorum után csalódtak Palpatine politikájában is, és tisztelték az egykori Jedit, amiért képes volt szembeszállni a Köztársasággal. A Konföderáció hónapról hónapra magába olvasztotta azokat a csillagrendszereket, amelyek elhatározták, hogy elszakadnak a Palpatine vezette Köztársaságtól.

Dooku gróf az Erőt használja

A szeparatista törekvéseket, az "ellenköztársaságot" persze nem nézik jó szemmel a Köztársaság vezetésében. A jelek szerint azonban Dooku elszántan és rendíthetetlenül küzd a Köztársaság felszámolásáért, minden percét és sokak szerint jelentős magánvagyonát is e cél elérésének szenteli. Ellenfelei szerint a Jedi lovagból lett politikai vezető semmitől nem riad vissza, mások jóindulatú bolondnak tartják. Mindenesetre Dooku új életét csupa rejtély övezi. Senki nem tudja, hogyan és milyen szövetségesekkel kívánja elérni céljait. Nem tudni, mikor hol jár, és honnan irányítja az általa létrehozott szövetséget. Vannak, akik elítélik, vannak akik félnek tőle -- tudván, mekkora hatalommal bírt egykor a Jedik között, -- és vannak, akik tisztelik és állítják: a gróf egy olyan páratlan ember, aki egész életében ugyanazokért az eszmékért élt, csupán a galaxis változik rohamléptekkel, ki tudja milyen irányban. Az viszont tény, hogy Dooku egy évtized alatt a Köztársaság védelmezőjéből annak legnagyobb ellenségévé vált.




Palpatine császár / Darth Sidious

Korabeli választási plakát

Őfelsége Palpatine Császár élete és dicsőséges uralkodása mindörökre bentmarad a Galaxis krónikájának legfontosabb helyén. Darth Sidious a Naboo szenátorának, Palpatine-nek atitkos énje. Már a Régi Köztársaság idején hamar felismerte, hogy az haldoklik, így a legfelsőbb szenátus már nem képes fenntartani a békét és a rendet. Tanulmányozni kezdte a titokzatos Sith irásokat és kultúrát. Palpatine erős volt az Erőben, de mint a régi Sithek, ő is hatalmat akart minden fölött, mert tudta, hogy csak így mentheti meg a galaxist a káosz és a véget nem érő háborúk borzalmaitól. Titokban egy zabrakot kezdett oktatni a Sith tudományokra, aki később Darth Maul néven válik ismertté.

Egy kiváló taktikai húzással, a neimoidiai Kereskedelmi Föderációval szövetkezve, szülőbolygója, a Naboo felett létrehozott blokáddal egy speciális konfliktust robbantott ki a velejéig rodthadt büroktarikus szenátusban. Mint Szenátor védelmet, szabadságot és igazságot kért a bolygójáért, de Sidious-ként parancsot adott ki Naboo megtámadására és Amidala királynő elfogására.

Korabeli választási plakát

Amikor Amidala királynő megszökött, elküldte kíváló tanítványát Lord Mault a keresésére, de a körülmények szerencsétlen összjátéka miatt Maulnak nem sikerült teljesíteni küldetését, mert a Királynő Coruscantra menekült. Ám Palpatine meggyőzte Amidalát, hogy ideje lecserélni a gyengekezű Valorum őkancellárt, és Naboo szenátoraként élvezett előnyöket felhasználva elérte, hogy megválasszák mint új főkancellárt.


Ezzel kezdődött a galaxis aranykora.

Korabeli választási plakát

A két alávaló Jedi az Naboora visszatérve egy hatalmas kardpárbaj után, (ahol kettő az egy ellen harcolt) életét vette a fiatal Sithnek, aki végtelen szeretettel és tisztelettel bánt mesterével. Palpatine saját gyermekének tekintette Lord Maul -t és halála mélységes fájdalommal töltötte el.

Maul halála után Palpatine figyelemmel kísérte Anakin Skywalker életét, aki a Klón Háborúk hősévé vált. Obi-Wan Kenobi tapasztalatlan oktatása alatt Sidious fokozatosan meggyőzte Anakint a Sötét Oldal hatalmának nagyszerüségéről, és emellett - látván, hogy nincs más út a tökéletes rendteremtéshez - egy alkalmas pillanatban kikiáltotta magát a Galaxis Császárának, amelyet a nép egyöntetűen kitörő örömmel fogadott.

Őfelsége arcát a felkelők okozta gond ráncai borítják

Hamarosan, "új rendje" megalapítása után megígérte Anakinnak, hogy a Birodalmi flotta parancsnoka lesz. Anakin "mestere" Obi Van Kenobival folytatott harcban életveszélyesen megsérül és csak a Császár mentőakciójának köszönhetően marad életben. Sajnos sebesülése olyan nagy mértékű volt, hogy csak egy speciális kiborg testtel tudta tovább folytatni szolgálatát. Nem sokkal ezután Palpatine Anakin Skywalker-t Sith Lovaggá üti és a Darth Vader nevet adományozza neki. A két Sith Lord megkezdi hősies harcát a felforgató Jedik ellen és végül - nem lévén más alternatíva - kénytelenek őket elpusztítani.


Palpatine-nak hatalmas hadserege volt, két Halálcsillagot épített és üzembe helyezett egy klóngyárat is a Byss bolygón. Milliók alkották a hadseregét, különböző rohamosztagosok, Sötét Jedik, Darth Vader és egy remek harcos, Mara Jade (Palpatine keze). Személyes védelmét a Birodalom legkiválóbb harcosaiból álló elit Császári Testőrség alkotta, amely fanatikus hűséggel adózott egyetlen uruk elött.


Őfelsége, Vader nagyúr és a dicső Császári Testőrség hat kíváló harcosa

Palpatine megparancsolta Vadernek, hogy hozza el fiát, Luke Skywalkert, hogy meggyőzze az ifjút, a Sötét Oldal hatalmáról, de Luke életét sajnos már túlságosan a Világos Oldal befolyásolta. Az Endori csata alatt Palpatine-nek majdnem sikerült áttérítenie a fiút, de Vader a Világos Oldal mételye által megbabonázva aljas orgyilkosságot követett el mindnyájunk jótevője ellen.
Ezzel vehette kezdetét a Mon Mothma és a Lázadók rémuralma, mely nyomában totális káosz és anarchia uralkodott el a galaxisban.

A Császár halála után, felbukkantak a klónok a Byss bolygóról. A tudata minden egyes klónba bekerült, és végre sikerült áttérítenie Luke-ot a Sötét Oldalra, de ez volt a végzete, mert a Skywalker családban tomboló elfajzásnak köszönhetően Luke elpusztította a klónokat és Palpatine zászlóshajóját is.

Senki sem tudja, hány klónja volt Palpatine-nek, de ameddig képes tovább élni a klónokban, Palpatine és az általa létrehozott dicső Birodalom, a remény a szabadságra örökké fog élni...




Grievous tábornok (2004.12.18.)

Amikor a kapzsi óriásvállalatok és a galaxis jogaitól megfosztott rendszerei összevonták erejüket, hogy elhagyják a hanyatló Köztársaságot, megalapították a Független Rendszerek Konföderációja. Megalkottak egy látszólag végtelen nagyságú droidhadsereget - egy fegyvert, melynek eredményes vezetéséhez szükség volt egy katonai lángelmére.

A Konföderáció soraiból tört elő Grievous tábornok, a briliáns stratéga, akit nem akadályozott semmiféle könyörület vagy lelkiismeret furdalás. Gyors csapásainak és sikeres hadjáratainak köszönhetően hamar hírhedt lett a Köztársaságban. Sokak szemében személye még Dooku grófénál, a Konföderáció karizmatikus politikai vezetőjénél is fenyegetőbb volt. Grievous volt a kézzelfogható ellenség, a Konföderáció arca.

Bár Grievous rengeteg ütközetet vezényelt a háttérből, nem egyszer előfordult, hogy katonái oldalán harcolt az első volnalban. Elsőként a jedi Daakman Barrek tábornok jelentette feltűnését a Hyporin - miután a droidsereg szétverte csapatait�

A későbbiekben a Holonetről kiszivárogtatott hírek a tábornok Köztársaság elleni hadjáratában elért nagyarányú sikereiről kezdtek beszámolni. Grievous a Koréliai Kereskedelmi út mentén betört a Köztársaság belső rendszereibe, egymás után foglalva el a világokat. Duro eleste után az elszigetelt Magvilágok reszkettek a félelemtől.

Grievous tábornok teste hús és fém torz egysége, melyet a Konföderáció legjobb tudósai kovácsoltak halálos fegyverré. A megerősített páncél mélyén egy könyörtelen gyilkos szíve dobog. Grievous kedvtelésként Jedikre vadászott, és büszkén viselte övén trófeáit; áldozatainak fénykardját. Újszerű harcstílusa, mechanikai megerősítései, stratégiai rátermettsége és emberfeletti ügyessége legyőzhetetlenné tette még a legtöbb Jedi számára is.

A Klón Háborúk végső szakaszában Grievous vakmerő támadást indított a Coruscant ellen. Az óriási csata a légkör felsőbb részeire is kiterjedt - a háború döntő ütközetének bizonyult. Grievous kockáztatott, de biztos volt győzelmében, sőt remélte, hogy megszerezheti a két talán leghíresebb Jedi lovag - Obi-Wan Kenobi és Anakin Skywalker - fénykardját is�